Jedna investícia nedokončená iná v pláne – ENEL

Podľa informácií nedávno zverejnených chce nadnárodný taliansky ENEL v priebehu nasledujúcich troch rokov investovať do OZE približne dvojnásobok ceny EMO 3 a 4.

Radšej OZE ako slovenské jadro

CleanTechnica.com zverejnil správu, že taliansky ENEL chce v priebehu nasledujúcich troch rokov investovať 10,6 G€ (miliard €) do rozvoja jeho aktivít v obnoviteľných zdrojoch. Celkovo by mali postaviť až 11,6 GW v OZE. Ak si to rozmeníme na drobné, tak vďaka zmene štruktúry cien za technológie postaví ENEL za dvojnásobok investovaných financií až 11-nacť násobok výkonu dostavovaných blokov EMO 3 a 4. Nakoľko to budú OZE, tak nebudú vyžadovať dobíjanie uránu alebo fosílnych palív.

P. Francesco Starace ako šéf ENELu si pochvaľuje, že sa im podarilo zvýšiť výnos z akcie z 0,16 na 0,28 € za obdobie 2015 až 2018. A to vďaka investíciam do OZE. Viem, že sa to nedá zásadne spájať s našim vysnívaným jadrom, ale na zamyslenie to asi je.

Pôvodný článok tu:

Enel Plans To Invest €10.6 Billion In 11.6 Gigawatts Of Renewable Energy

Komentáre

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.