Výročný seminár FOTOVOLTIKA A OZE V ROKU 2018

Dovoľte nám pozvať Vás na odborný seminár „Fotovoltika a OZE v roku 2018“, ktorý organizuje naša asociácia už siedmykrát. Sme jedinou aktívnou fotovoltickou asociáciou v SR od roku 2010. Zastupujeme prevažne právnické osoby pôsobiace v oblasti fotovoltiky,  ale aj iných druhov OZE, ako je malá voda, či bioplyn.

Fotovoltika a OZE v roku 2018

Seminár sa bude konať 15. novembra 2017 v budove Technopolu, Bratislava,

v čase od 8:30 do 16:00.

Prihlasovanie tu: https://goo.gl/forms/q9wC3Z2amIUAm8d92

Tento ročník bude mať 4 bloky:

  1. Zelená domácnostiam – zhodnotenie programu a jeho ďalšie pokračovanie
  2. Lokálny zdroj – konečne možnosť inštalovať väčšie zdroje pre vlastnú spotrebu?
  3. Reforma OZE – aký systém podpory sa plánuje pre nové zdroje OZE?
  4. Energetická hospodárnosť budov – ďalšia brána pre rozvoj fotovoltiky?

V prvom bloku odprezentujú priebeh a výsledky programu Zelená domácnostiam Michal Ilovič zo SIEA a pohľad SAPI ponúkne člen výkonného výboru Peter Uhlík. V diskusii rozoberieme čo ďalej s programom Zelená domácnostiam priamo s predstaviteľmi SIEA.

Druhý blok seminára bude venovaný konceptu Lokálneho zdroja z dielne SAPI. Člen výkonného výboru a spoluautor legislatívneho návrhu Ján Karaba koncept predstaví a porozpráva o jeho vzniku a odborníci z praxe odprezentujú prípadové štúdie využitia. Pohľad na tento dôležitý návrh sú pozvaní poskytnúť zástupcovia Ministerstva hospodárstva SR a tiež všetkých troch distribučných spoločností. V závere bloku bude priestor na diskusiu.

Horúcou témou v slovenskej energetike je aj reforma systému podpory OZE a VÚ KVET, ktorá je z pohľadu SAPI a väčšiny odborníkov nevyhnutná. Návrh zákona by mali prísť predstaviť zástupcovia Ministerstva hospodárstva SR a pozvaní sú aj predstavitelia SEPS a ÚRSO.

Posledný blok celodenného odborného seminára pod vedením Pavla Šimona (www.energiaweb.sk) bude venovaný téme znižovania energetickej hospodárnosti budov a integrácie OZE.  Z pohľadu Európskej komisie predstaví aktuálny stav návrhu tejto európskej smernice zástupca EK na Slovensku, Lívia Vašáková. Ako vyzerá realita a ako si predstavuje ďalší vývoj v tejto oblasti porozpráva Peter Robl zo združenia Budovy pre budúcnosť.

Aktuálny program sledujte na stránke www.sapi.sk

Vstupné ostáva nezmenené – 75,- eur bez DPH, členovia SAPI majú 30% zľavu. Táto cena zahŕňa vstupné a občerstvenie.

Prihlásiť sa môžete tu: https://goo.gl/forms/q9wC3Z2amIUAm8d92

 

Pozvánka SAPI na výročný seminár

Komentáre

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.