TS: Kto sú najvplyvnejší ľudia slovenskej energetiky?

BRATISLAVA, 6. septembra 2016. Portál EurActiv.sk predstavil za účasti podpredsedu Európskej komisie pre energetickú úniu Maroša Šefčoviča zoznam #EurActory40. Čitatelia môžu odteraz určiť poradie 40 najvplyvnejších osobností slovenskej energeticky.

Kto sú najvplyvnejší ľudia slovenskej energetiky?

Portál EurActiv.sk zostavil #EurActory40, zoznam 40 najvplyvnejších ľudí v energetickom sektore na Slovensku. Oprel sa pritom o názor viacerých expertov.

Priestorom pre uvedenie #EurActory40 sa stalo podujatie EU Stakeholder Forum s názvom „Stav energetickej únie: lepšia regulácia pre ponuku a dopyt?“. Hlavným rečníkom na podujatí bol podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu Maroš Šefčovič.
Ten tvorí spolu s ďalšími osobnosťami z Bruselu nezanedbateľnú časť #EurActory40. „V zozname sú aj ľudia, ktorí pôsobia v Bruseli. To poukazuje na úlohu Európskej únie vo formulovaní energetickej politiky štátu,“ povedal výkonný riaditeľ portálu EurActiv.sk Pavel Nikodem.

#EurActory40 obsahuje tri skupiny osobností – institutional (inštitucionálni aktéri), influencer (lobisti a ľudia z biznisu) a analyst (analytici).

Prvú skupinu tvoria okrem európskych aj predstavitelia národných inštitúcií vrátane predsedu vlády Roberta Fica.
Najpočetnejšou je však druhá skupina lobistov a ľudí z biznisu. Sem sa dostali aj podnikatelia Jozef Brhel, Slavomír Hatina či Ján Sabol.
Najmenšia je skupina analytikov. Do #EurActory40 sa dostali len riaditeľ Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku Alexander Duleba a výskumník Karel Hirman.

Celý zoznam je dostupný na tomto linku, čitatelia však môžu nájsť aj jeho online verziu na stránkach projektu euractory.eucommunity.eu v časti Energy Union – Slovakia. Tam môžu po registrácii aj sami hlasovať a ovplyvniť tak celkové poradie medzi slovenskými, ale aj európskymi expertami.

#EurActory40 sú rebríčky najvplyvnejších postáv rôznych európskych politík, ktoré v rámci projektu EU Community, financovaného Siedmym rámcovým programom EK, zostavuje paneurópska mediálna sieť EurActiv.

Prvý rebríček zameraný na osobnosti s najväčším vplyvom na formujúcu sa energetickú úniu v EÚ, predstavila sieť EurActiv vo februári tohto roka na pôde Európskeho parlamentu. Na čele sa vtedy umiestnil slovenský eurokomisár Maroš Šefčovič.

d93f8526-0328-47e3-b091-d9aafd2d66cf-r
Zoznam #EurActory40

Background:

EurActiv je európskou mediálnou sieťou prítomnou v dvanástich európskych hlavných mestách, vrátane Bratislavy. Publikuje správy zamerané na dianie v Európskej únii a facilituje politickú a verejnú diskusiu v 12-tich jazykoch. S kumulovanými vyše 2 miliónmi zobrazení stránok a 723 000+ unikátnych zobrazení mesačne je sieť EurActiv vedúcim online médiom zmeraným a politiky EÚ.  Na Slovensku sieť EurActiv zastupuje online portál EurActiv.sk.

Osobná poznámka

Medzi osobnosťami slovenskej energetiky je aj poslanec Karol Galek, ktorému mám tú česť robiť asistenta:-)

Komentáre

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.