Keď Slnko pomáha dobrej pouličnej káve

Zaujímavé a netradičné riešenia s obnoviteľnými zdrojmi a fotovoltikou zvlášť nemusíme hľadať len mimo Slovenska. I my máme šikovných realizátorov. 

Energeticky sebestačná bicyklová trojkolka

Slovenská firma z Bratislavy ukazuje, že na fotovoltiku nie je potreba vždy len dotácia a už vôbec, že nie je potrebná “len” strecha budovy. Môže pomáhať aj iným spôsobom.

Sebestačný pouličný kávovar Zdroj: CollectDun.sk
Sebestačný pouličný kávovar Zdroj: CollectSun.sk

Takáto realizácia ma teší o to viac, že CollectSun je náš partner. Text k tomuto peknému dielu preberám priamo z ich stránky:

“Na jar 2016 nás (CollectSun.sk pozn. redakcie) oslovila spoločnosť StreetCafe s požiadavkou na spoluprácu pri vývoji bicyklovej trojkolky na pouličný predaj kávy.

Predaj kávy spôsobom Cofe to Go je stále viac populárny a rozširuje sa do centier miest. Návrh na spoluprácu sme samozrejme prijali ako výzvu.

Výsledok našej spolupráce vidíte na fotografií nižšie. Na strechu sme použili komponenty výhradne z našeho portfólia. Fotovoltický panel IBC Solar PolySol 260VL a menič VOLT SINUS PRO SOLAR 700/1000 – 12V – MPPT. Panel tvorí celú strechu vozíka a je manuálne naklápatelný za slnkom. Panel vyrobí dostatok energie na celoročnú prevádzku vozíka.

Prajeme veľa slnečných dní, tisíce šťastných kilometrov a spokojných zákazníkov.”

Ku takému prianiu sa pripájame aj my a dúfame, že Slnko pomôže občerstviť aj vás.

Technický dodatok realizátora

Na základe požiadavky z diskusie pridávame popis od realizátora čo všetko je napájané z FV riešenia:

“V bicykli je trakčný akumulátor – 115 Ah alebo 230 Ah. Je to kompromis medzi hmotnosťou a kapacitou. Na elektriku ide čerpadlo na vodu, pokladňa, osvetlenie, čerpadlo a ovládanie kávovaru vrátane elektrického ohrevu hláv a mlynček.”

Komentáre

comments

Jedna myšlienka na “Keď Slnko pomáha dobrej pouličnej káve

  1. V bicykli je trakčný akumulátor. Na elektriku ide čerpadlo na vodu, pokladňa, osvetlenie, cerpadlo a ovladanie kávovaru vrátane elektrického ohrevu hláv a mlynček.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.