Blížiaci sa prúšvih v Zelenej domácnostiam

SIEA na stránke projektu Zelená domácnostiam upozorňuje na skracujúci sa termín podania žiadostí o preplatenie poukážok. Najväčší problém môžu mať zhotovitelia, SIEA už bohužiaľ problém v zbytočnej koncentrácii zátaže má.

ZD2Ale poďme na to postupne. SIEA na stránke projektu Zelená domácnostiam upozorňuje:

Na využitie poukážok z projektu Zelená domácnostiam zostáva necelý mesiac

Na využitie vyše 2200 platných poukážok z projektu Zelená domácnostiam majú domácnosti necelý mesiac. Dovtedy musia zhotovitelia podať žiadosť o ich preplatenie aj s príslušnou dokumentáciou.

 

Rozhodujúci je dátum vydania, ktorý je uvedený na poukážkach. Ich platnosť bola v prvom kole šesť a v druhom štyri mesiace. Poukážkam z 1. kola končí platnosť 3. a 4. júna, poukážkam z 2. kola už 1. júna.

Komu hrozí prúšvih?

V prvom rade sú to zhotovitelia, potom SIEA. Domácnosti sú v podstate v pohode, tým hrozí iba zrušenie nevyužitej poukážky.

Domácnosť

Za normálnych okolností a vzťahov sa domácnosti nič nemôže stať. Podľa podmienok projektu a (aj nami) odporúčanej zmluvy na realizáciu zaplatia domácnosti svoju časť, to či si poukážku zhotoviteľ uplatní, alebo nie, nemusí domácnosť zaujímať.

Ak zhotoviteľ nestačil realizáciu ani začať, poukážka prepadne a na domácnosť sa pozerá ako by žiadnu nemala. V ďalšom kole si môže žiadať opätovne. Teraz (takisto ako SIEA) silno odporúčam sa na realizáciu dobre pripraviť, tak aby stihli aj realizáciu.

Ak bola realizácia vykonaná a domácnosť si splnila všetky svoje povinnosti – dodala všetky dokumenty – potom je na zhotoviteľovi aby si nechal preplatiť poukážku a mal aj on z realizácie peniaze a teda aj dobrý pocit. To by nemalo nijako ovplyvňovať domácnosť,

Počul som zopár “povedačiek”, že niektorí zhotovitelia si pýtajú 100 % zálohu, ktorej časť vo výške poukážky vrátia po jej preplatení. Nanešťastie vždy keď som pátral po detailoch to skončilo v tom, že “to nie tu, ale na západnom (strednom, východnom – vždy inom ako “u nich”) regióne”. Možno sú to len fámy. A ak sa do takej “hry” domácnosť nechala naviesť, je ju možno označiť za neinformovanú, alebo nezrelú. Keď sú na trhu  stovky zhotoviteľov, dokonca v prehľadnom zozname aj s kontaktami: zelenadomacnostiam.sk/…/zoznam-zhotovitelov/, nevidím dôvod aby domácnosť pristala na nevýhodné podmienky.

SIEA

Áno tí majú situáciu. Upozorňovali na ňu priebežne. Žiadosti o preplatenie poukážok pribúdali pomaly a ani teraz sa to nezlepšilo. Dá sa predpokladať, že najviac žiadostí pribudne na konci mája. A tu si treba uvedomiť, že to nie je nafukovacia agentúra a i napriek navýšeniu počtu ľudí na spracovanie žiadostí, majú svoje limity. A preto sa logicky dĺžka vybavenia žiadosti predĺži.

Štatisticky to môže byť SIEA jedno, na spracovanie takého množstva sa pripravili, bohužiaľ v realite im to jedno nie je a nemôže byť. Lebo sa im nahrnie veľa žiadostí v krátkom čase a zhotovitelia budú nespokojný – predĺži sa im čas na preplatenie. Je však treba povedať, že najväčším pôvodcom nakopenia žiadostí sú zhotovitelia. Doposiaľ boli celkom dobré podmienky na inštalácie, a ako sa hovorí “bola stavebná zima”. Dalo sa inštalovať skoro stále.

Želám SIEA aby pri ďalšom kole žiadostí mali zhotovitelia viac šťastia pri plánovaní realizácií a žiadostiach na preplatenie.

Zhotovitelia

To sú najväčší chudáci. Viem, že dakedy pracovať s domácnosťou je ťažké. Niektoré domácnosti vlastne chcú “len mi dodajte tú dotáciu” – ani len netušia, o čo v Zelenej domácnostiam ide, len vedia. že štát dáva “veľké peniaze” na “nejaké zelené zariadenie”. Ak má a mal zhotoviteľ dosť rozumu, od takej domácnosti rýchlo utiekol. A maximálne im doporučil svoju najhoršiu konkurenciu.

Ak však predpokladám dostatočne zodpovednú (a bez urážky aj gramotnú – na webe je množstvo informácií) tak bude skôr na vine zhotoviteľ, že sa nestačí dokončiť realizácia.

V podstate zhotoviteľ stratí vždy:

  1. Ak ani nezačal realizáciu, tak mu utiekla obchodná príležitosť a aktivovaná poukážka prepadne. Je to síce tá najmenšia strata, ale je.
  2. Ak začal realizáciu a nestihne ju dokončiť do termínu, tak dopadne rovnako ako v ďalšom prípade – je to jeho strata. Domácnosť nemusí zaujímať či si požiadal o preplatenie.
  3. Ak stihol dokončiť, ale nestihne žiadať – no stratil dosť peňazí, lebo je to zodpovednosť zhotoviteľa si nechať preplatiť poukážku.
  4. Dokonca aj v prípade pravdivosti tej fámy vyššie, v konečnom dôsledku utrpí zhotoviteľ, lebo ak taký prípad dá domácnosť na súd, potom pravdepodobne zhotoviteľ prehrá a bude musieť platiť domácnosti.

Odporúčanie a záver?

Želám kopu trpezlivosti všetkým stranám. Zhotovitelia by si mali “švihnúť” aby to čo začali, stihli dokončiť nie len fyzicky, ale aj papierovo. A celkovo využijem záver oznámenia SIEA na stránke ZelenaDomacnostiam.sk:

“V prípade, ak domácnosť poukážku nechce alebo nestihne využiť, mala by zhotoviteľa požiadať o zrušenie jej rezervácie. O ďalšie poukážky sa budú môcť domácnosti z mimobratislavských regiónov uchádzať v júni 2016.

„Dovtedy sa môžu na inštaláciu dôsledne pripraviť. Častým dôvodom nevyužitia už vydaných poukážok bolo totiž podcenenie prípravy na strane domácnosti. Mnohé z nich nemali vybrané zariadenie, respektíve si vybrali nevhodne, pretože nekonzultovali svoj výber so zhotoviteľom,“ zdôraznil Eduard Jambor.”

Komentáre

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.