Zatiaľ najlepší TESLA Supercharger v CEE oficiálne otvorený

Včerajší deň vyvolal rastúcej komunite užívateľov elektromobilov TESLA úsmev na tvári – oficiálne bola spustená do prevádzky prvá slovenská supernabíjačka. Sobota 23. 1. 2016 nás teda definitívne zaniesla na mapu spoločnosti TESLA MOTORS. Navyše, nie len že je prvá na Slovensku, ale je to asi v širokom okolí najvýkonnejšia nabíjacia stanica a určite výkonnejšia ako vo Viedni.

Mapu s týmto Superchargerom a ostatnými nabíjacími bodmi na Slovensku si môžte pozrieť tu: nabijanie.TeslaClub.sk

Prvý Supercharger logicky nestojí v Bratislave, ale prakticky v strede Slovenska v hotelovom komplexe Kaskády Sliač neďaleko Zvolena. „Toto miesto spĺňa všetky náležitosti, má dostatok energie ako základ, hotel, ktorý je otvorený nonstop a tiež možnosti stravovania či iného vyžitia,“ zdôvodňuje Stanislav Kurek, technický riaditeľ slovenského Tesla Clubu. Je necelé tri minúty od rýchlostnej cesty R1. Naraz sa môžu pripojiť štyri TESLY a dokáže naplno nabiť vozidlo za 75 minút.

Tesla by mala v takomto prípade mať dojazd zhruba 500 kilometrov, no najmä v tomto zimnom období to bude menej. Do Viedne sa však určite dostanete. Rýchle 20-minútové nabíjanie pri 10 percentách batérie zabezpečí asi polovicu kapacity.

Sami predstavitelia Tesla Clubu spokojne tvrdia, že Slovensko je na tom v tomto smere z okolitých krajín najlepšie. Pokiaľ vás zaujíma nabíjať iba na Tesla Superchargeroch ich mapu si môžte pozrieť tu.

Želám, nie len TESLA majiteľom, nech sa sieť ďalej rozvíja.

Komentáre

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.