Čo bolo na Smart Energy Fóre?

Vo štvrtok 8. 10. 2015 sa v Prahe uskutočnilo Smart Energy Fórum. O akcii sme vás informovali a náš web bol jedným z mediálnych partnerov. Seminár bol veľmi dobre pripravený a mal množstvo zaujímavých hostí a prednášok.

Tematika bola rozdelená do 4 častí:

  • novú legislatívu (samozrejme českú) v oblasti pripojovaní a prevádzkovaní malých zdrojov do distribučnej sústavy,
  • dotácie a financovanie výstavby nových OZE,
  • systémy skladovania energie z OZE,
  • riešenia pre energetickú sebestačnosť.

Fórum otvoril jeho organizátor p. Dorda za SolarniNovinky.cz kde uviedol informácie o trende znižovania cien akumulácie. Tento sa začína veľmi podobať na trend z poklesu inštalačných nákladov pri fotovoltike. Podľa www.solarwirtschaft.de poklesla cena až o 26%. Ďalšími príkladmi následne uviedol tému konferencie aj prvého bloku.

1. blok: Nová legislativa, dotace a obchodní modely

Na tejto časti sa úvodným slovom podieľal p. Stehlík z CZEPHO. Celá sekcia sa venovala legislatíve a dotáciám. Klúčové prednáška bola od p. Ing. Jana Kříža, náměstka pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů, Ministerstvo životního prostředí ČR a p. Mgr. Pavla Douchy, Partnera z Frank Bold advokáti, s. r. o. Ten sa venoval novej legislatíve pre pripájanie mikrozdrojov. Ďalšie prednášky sa venovali budúcnosti dotácií.

Dva zásadné závery: A. na Slovensku sme kúsok vpredu s podporou malých zdrojov bez doplatku, a v Čechách je podobný chaos v energetických zákonoch ako u nás.

 

Ďalším blokom a detailom z tohto veľmi podareného fóra sa budeme venovať zajtra.

 

Komentáre

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.