Energetická revolúcia – ďalší významný hráč sa pridáva

Japonská spoločnosť Kyocera sa rozhodla vstúpiť na rozvíjajúci trh decentralizovanej energetiky. V spolupráci s dvoma nemeckými spoločnosťami – Energetik Solartechnologie-Vertriebs GmbH a Solare Datensysteme GmbH pripravila (zatiaľ) pre Nemecko komplexné riešenie uskladňovanie FV elektriny.

Z tlačovej správy samotnej Kyocery vyplýva, že systém bude v predaji už v máji tohto roku a bude pozostávať najmä z batérií od Kyocery, energetického monitoringu od Solare Datensysteme a samozrejme fotovoltických panelov s mutlifunkčným invertorom.

Image: Schematic of electricity flow combining a solar power generating system and new battery storage systemSchematické zobrazenie toku elektriny v  novom systéme.

Ako aj bolo počas nedávneho zatmenia Slnka popisované, tak riešením rozdielu medzi časom výroby elektriny zo Slnka a jej spotrebou sa môže stať masívne decentralizované uskladňovanie. Pri dobra nastavenej cene riešení, sa cena systému môže začať blížiť Grid Parite. Nielen fotvoltickej, pod ňou už sme, ale aj FV s uskladnením. Záujem o takéto riešenia neustále narastá.

Riešenie od Kyocery pozostáva z multifunkčného invertora s vysokou efektivitou nabíjania (až 97%) a samostatného batériového boxu. Toto riešenie dovoľuje vyššiu voľnosť pri inštaláciách. Nad týmto hardvérom bdie monitorovací a riadiaci systém Solar-Log™*1 od Solare Datensysteme. Tento zabezpečuje komplexné údaje o stave využívania elektrickej energie, čo umožňuje užívateľom ďalej optimalizovať spotrebu energie v ich domovoch.

Batériový box bude mať dve rozdielne kapacity: 4.8kWh and 7.2kWh.

Zdroj: Kyoceracleantechnica.com

*1 Solar-Log is a registered trademark of Solare Datensysteme GmbH.

Komentáre

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.