Dva prístupy k obnoviteľnej energetike

V poslednom týždni som sa (teda nie len ja) v asociácii venoval riešenie aktuálnej krízy pochopenia legislatívy a jej dôsledkov – desiatky a stovky majiteľov výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov a kombinovanej výroby pred infarktom. Viac detailov tu na stránkach asociácie.

V tejto súvislosti ma zaujal článok zo serveru cleantechnica.com z 13. 12. 2014. Celý článok sa venuje experimentálnemu mestu v podaní spoločnosti Panasonic – “Panasonic “Smart Town” In Japan Centered Around Solar Energy & Storage”.

Ako píšu celý návrh je o spôsobe života budúcnosti. Najskôr “zobrali storočnú víziu ako centrum ich projektu a potom stanovili rámcové princípy. Obyvatelia zdieľajú ciele mestského života, spolupracujú a vymieňajú si myšlienky ako lepšie žiť. Manažment mesta zvažuje tieto návrhy a zapracováva nové služby a technológie a neustále podporujú udržateľný rozvoj mesta. Tieto snahy riešia všetky okolnosti obyvateľov v energiách, bezpečnosti, mobilite, zdravotnej starostlivosti, samotnej komunity ale aj prípady núdze.”

Tu je niekoľko obrázkov z projektu:

Zdroj: Images via Fujisawa SST/Panasonic via cleantechnica.com

 

No a teraz druhý prístup: posledná snaha štátnej moci na Slovensku znížiť ceny elektriny prostredníctvom likvidácie stoviek výrobcov z obnoviteľných zdrojov – viď aj u nás na webe.

 

Ktorý prístup sa vám viac páči?

Komentáre

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.