SERIÁL: TTS MARTIN

V dnešnej reportáži sa pozrieme do čisto slovenskej súkromnej spoločnosti TTS Martin s.r.o. Ich zameranie je je z úplne iného spektra ako predchádzajúci diel (U.S.Steel Košice – tu). Spoločnosť zo segmentu malého a stredného podnikania, dodávajúca komplexnejšie riešenia s vysokou pridanou hodnotou. O firme TTS Martin s.r.o. mi porozprával a aj ma ňou previedol Ing. Ondrej Korec, ktorý je zodpovedný za divíziu kogenerácie.

EW: Pre väčšinu čitateľov EW nie je vaša spoločnosť veľmi známa. Čím to je a aká je vaša hlavná činnosť?

OK: História TTS Martin, s.r.o. sa datuje do obdobia prelomu rokov 1993/94, oslávili sme teda tento rok výročie 20 rokov činnosti. Za tento čas sme si vybudovali veľmi silné postavenie hlavne na trhu záložných dieselagregátov, kde sme lídrom nielen v slovenskom, ale aj v stredoeurópskom meradle. Špecializujeme sa však hlavne na priemyselné aplikácie a špeciálne zákaznícke riešenia. To je dôvodom, prečo nie sme príliš známi pre širokú verejnosť, aj keď v priemyselnom prostredí je naše meno dlhodobo značkou kvality a spoľahlivosti.

Keďže zakladatelia spoločnosti boli v tom čase inžinieri – vývojári v ZTS VVÚ Martin, kde sa venovali vývoju motorov a ich aplikáciám, spoločnosť sa od svojho začiatku uberala smerom ku motorom. Najprv to boli dieselagregáty, neskôr aj kogeneračné jednotky, pohonné jednotky a ďalšie zložitejšie systémy. Štandardné portfólio produktov v súčasnosti zahŕňa dieselagregáty od 3 kVA do 3300 kVA a kogeneračné jednotky na báze plynných aj kvapalných palív do 2 MW.

Naše zariadenia majú vysokú variabilitu použitia – od zabudovaných v objekte, cez veľké záložné zdroje elektriny až k mobilným jednotkám.

Letisko Ba

Dieselagregáty na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave; Zdroj: TTS Martin

CHP v Ba

Jeden z mnohých agregátov inštalovaných v Bratislave; Zdroj: TTS Martin

ropná plošina

Ropná plošina v Kaspickom mori – aj v takto agresívnom prostredí potvrdzujú výrobky TTS Martin svoju kvalitu; Zdroj: TTS Martin

 

EW: Kde všade máte vaše zariadenia?

OK: Tento rok sme okrem 20 rokov na trhu oslávili aj iné jubileum a to jubilejný agregát s výrobným číslom G2000. Znamená to, že máme po svete inštalovaných viac ako 2000 dieselagregátov, kogeneračných a pohonných jednotiek a iných produktov z našej výroby. V minulosti sme totiž dodávali aj výrobky s iným označovaním výrobných čísiel ako v súčasnosti. Máme svojich distribútorov a partnerov v Českej republike, Poľsku, Maďarsku, Rakúsku, Rumunsku, Taliansku, Fínsku, Švajčiarsku, Bangladéši a na Ukrajine, ale naše výrobky nájdete aj v krajinách ako Grécko, Turecko, Líbya, Angola, Turkmenistan a iné. Najsevernejší inštalovaný agregát sa nachádza na polárnej stanici na Špicbergoch, najjužnejší zas v elektrárni v Botswane. Zaujímavosťou je aj najvyššie položený agregát na Slovensku priamo na vrchole Lomnického štítu.

Botswana

Záložný dieselagregát v Botswane; Zdroj: TTS Martin

BPS

Kogeneračná jednotka na bioplynovej stanici; Zdroj: TTS Martin

 

EW: Vaše zameranie teda vyzerá skôr na priemyselné použitie, máte aj riešenia pre bežných majiteľov domov?

OK: Vyrábame aj malé elektrocentrály vhodné pre rodinné domy či už na naftu alebo na benzín avšak v tomto prípade sú našimi zákazníkmi vyslovene ľudia, ktorí si potrpia na kvalitné slovenské výrobky. Cenovo totiž určite nemôžeme konkurovať veľkosériovej pásovej výrobe elektrocentrál. Zaujímavejším produktom v tomto zmysle sú naše mikrokogeneračné jednotky na kvapalné alternatívne palivá. Je to čisto náš vývoj, ktorý bol na veľtrhu Coneco/Racioenergia 2012 ocenený čestným uznaním. Jedná sa o zariadenie s elektrickým výkonom 10 kW a tepelným výkonom 16 kW v slabšej verzii a s elektrickým výkonom 14,5 kW a tepelným výkonom 23 kW v silnejšej verzii. Mikrokogeneračná jednotka je určená pre kontinuálnu produkciu elektrickej energie a tepla z kvapalných palív ako napríklad vykurovací olej, rastlinný olej, ale hlavne moderné alternatívne palivá – oleje vyrábané z odpadových plastov, pneumatík a podobných materiálov. Je to vhodné hlavne pre izolované systémy bez napojenia na rozvodnú sieť.

mCHPs

Mikrokogeneračná jednotka na kvapalné palivo – olej; Zdroj: TTS Martin

EW: Na Slovensku takých miest ale veľa nie je. Akých máte na tento systém zákazníkov?

OK: Jednotka je primárne určená pre rakúsky a bavorský trh, ale vhodné miesta pre inštaláciu takéhoto systému napríklad v kombinácii s fotovoltickými panelmi alebo veternou turbínou ako ostrovný systém sú určite aj na Slovensku a inde vo svete. Mikrokogeneračnú jednotku je možné pripojiť aj paralelne so sieťou a prebytočnú elektrickú energiu predávať do siete, je však nutné mať povolenie ku pripojeniu do siete.

 

EW: Za každou dlhodobo úspešnou firmou stoja ľudia. Povedzte mi prosím o nich viac.

OK: Ako už bolo povedané spoločnosť založili v roku 1993 Ing. Vladimír Korec a Ing. Milan Urban v spolupráci s Ing. Ľubomírom Truchlým, CSc. Spočiatku sa volala TRAK TRANS SERVIS, v.o.s., neskôr TTS, v.o.s. a od roku 2000 sme TTS Martin, s.r.o. so sídlom vo vlastných priestoroch v Príbovciach. V súčasnosti je jediným majiteľom Ing. Vladimír Korec, ktorý zároveň pôsobí ako konateľ. Výkonným riaditeľom je Ing. Milan Koleník, ktorý taktiež v minulosti pôsobil na martinskom vývoji motorov. Pod týmto vedúcim tandemom je dnes tím cca 35 ľudí a z nich je viac ako tretina s vysokoškolským vzdelaním. Väčšina mojich kolegov je z okolia Martina, čiže sa vo firme navzájom dobre poznáme a okrem pracovných vzťahov môžeme udržiavať aj výborné mimopracovné vzťahy. Okrem toho, je v našej spoločnosti aj niekoľko rodinných vzťahov, či už súrodencov, alebo dvojíc otec a syn. Takéto väzby sa samozrejme premietajú aj do väčšej pracovnej pohody. Na druhú stranu to však aj pre nás znamená celkovú väčšiu zodpovednosť za stabilitu a rozvoj spoločnosti. Hovoríme preto, že sme lokálna spoločnosť s globálnou pôsobnosťou.

 

EW: Ďakujem za rozhovor.

 

Rozhovor bol autorizovaný.

logo

Komentáre

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.