RIP Imrich Buranský

Včera ma zasiahla smutná správa, že môj priateľ a dlhodobý kolega Imrich Buranský podľahol svojej chorobe a navždy nás opustil.

S Imrom sme sa poznali v mikulášskom výskumáku (dnes už neexistujúci Vojenský technický ústav), za dobu našej spoločnej práce na viacerých projektoch sme si vytvorili priateľstvo, ktoré aj po našom postupnom odchode z ústavu pretrvalo.

V neskorších rokoch sme sa obaja spolu podieľali na množstve projektov z obnoviteľnej energetiky a rozumnej spotreby energií. Spoluzaložili sme aj s jeho synom Ondrom občianske združenie SPOROPS – Spoločnosť rozumných spotrebiteľov. Aj za mojej asistencie sa Imrovi podarilo vytvoriť  kopu zaujímavých aplikácií a mapových diel. Ako spolutvorca a autor článkov na EnergiaWeb-e mi bude chýbať tiež.

Mal ešte množstvo plánov, bohužiaľ už ich nedokončí. Budú my chýbať naše rozhovory na všeliaké témy a jeho sila na pokračovanie v dielach, ktoré sa niekedy zasekli. Tí čo ho stretli si na Imra určite veľakrát spomenú.

Komentáre

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.